Logo

PHUP HOLPONA Sp. z o.o.
ul. Amarantowa 20, 45-401 Opole
tel.: 77 45 55 960, gsm: 501 474 804

 
Logo

Specjalizujemy się w dopasowaniu żywienia zwierząt do warunków hodowlanych i przez wszystkie lata istnienia naszej firmy nasze produkty nie stały się przedmiotem reklamacji ze strony klienta.


Na stałe współpracujemy z kadrą naukową uznanych polskich uczelni, wspólnie opracowujemy receptury dla drobiu, indyków i trzody chlewnej. My korzystamy z aktualności naukowych a nasi profesorowie za naszym pośrednictwem mają szanse empirycznie wykorzystywać swoją wiedzę i najnowsze osiągnięcia w żywieniu zwierząt. Obszarem działania naszej firmy jest cały kraj, zarówno duże wytwórnie, fermy jak i indywidualne, mniejsze gospodarstwa w regionie.

W ostatnich latach po wnikliwej analizie nasza firma otrzymała tytuł „SOLIDNEJ FIRMY”.

Naszym klientom zapewniamy produkty najwyższej jakości. Działalność naszej firmy oparta jest na zasadach HACCP Hazard Analysis and Critical Control Point i dostosowana jest do wymogów Unii Europejskiej.

Helix aspersa aspersa

Helix aspersa aspersa inaczej Petit-gris (Zachodnio-europejski ślimak szary) – podgatunek ślimaka z rodziny Helicidae z rodzaju Helix i gatunku Helix aspersa.

Bardzo rozpowszechniony na francuskim wybrzeżu Atlantyku; stał się jednym z symboli Charentais, którzy są pierwszymi francuskimi producentami w hodowli chowu ślimaka szarego (Helix aspersa). Występuje również w krajach śródziemnomorskich (Europa i Afryka Północna).

Badania naukowe

Równolegle z hodowlą prowadzimy badania naukowe. Aktywnie współpracujemy z Instytutem Zootechniki w Krakowie - Balicach, którego wyspecjalizowana kadra naukowa stale monitoruje warunki mikrobiologiczne hodowli.

Jesteśmy również zaangażowani w szereg projektów badawczych, mających na celu doskonalenie technologii produkcji towarowej ślimaka helix aspersa. Naszą misją stało się stworzenie fermy ekologicznej, dlatego opracowaliśmy z naukowcami nową recepturę paszy opartą wyłącznie na naturalnych składnikach – zapewnia ona zdrowie, stały przyrost masy ślimaków oraz rewelacyjną jakość mięsa i muszli.

Mając na względzie stworzenie produktu najwyższej jakości ściśle współpracujemy z prekursorami w tej dziedzinie - Francuzami, którzy przekazali nam praktyczną wiedzę i gruntownie przeszkolili w zakresie przetwórstwa ślimaków.